Home

IX edycja AUTO NOSTALGII

IX edycja Auto Nostalgii odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia w nowej lokalizacji - Global Expo w Warszawie (Modlińska 6D). Na terenie dawnej fabryki FSO na pasjonatów motoryzacji

czytaj więcej...

67 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO

Zapraszamy wszystkich entuzjastów oraz sympatyków FSO na coroczną imprezę z okazji rozpoczęcia produkcji aut na warszawskim Żeraniu.

czytaj więcej...

Autonostalgia 2012

1-3 Czerwca w centrum Targowo-Kongresowym MT Polska odbyła się druga edycji targów zabytkowej motoryzacji Autonostalgia 2012. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

czytaj więcej...

Fotorelacja: XXI Ogólnopolski Zlot FSOAK Toruń 2011

Za nami kolejny udany zlot! Tym razem miejscem na nasze spotkanie był Camping Tramp w Toruniu. Organizatorem zlotu był Czeczun i trzeba mu pogratulować bardzo dobrej organizacji. Pogoda w większości

czytaj więcej...

Fotorelacja: XXI Ogólnopolski Zlot FSOAK Toruń 2011

Za nami kolejny udany zlot! Tym razem miejscem na nasze spotkanie był Camping Tramp w Toruniu. Organizatorem zlotu był Czeczun i trzeba mu pogratulować bardzo dobrej organizacji. Pogoda w większości

czytaj więcej...
http://www.fsoautoklub.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/366084AN2019.jpg http://www.fsoautoklub.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/406522zt_wydarzenia.jpg http://www.fsoautoklub.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/7313571.jpg http://www.fsoautoklub.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/657332P6016394.JPG http://www.fsoautoklub.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/631852P8144833.JPG http://www.fsoautoklub.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/610169P8144837.JPG
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualności
Ciekawa wystawa w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT
Wpisany przez CAmaRO   
wtorek, 25 lutego 2014

Stowarzyszenie FSOAUTOKLUB zaprasza na wystawę w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT
zatytułowaną ?(Czy) zawsze pod wiatr? Historia Samochodu Syrena.? Ekspozycja zaprezentuje dzieje ww. pojazdu z uwzględnieniem powszechnie znanych, kultowych a także tych niezrealizowanych projektów.  Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji na spotkanie z historią wyjątkowego samochodu, która trwa do dziś.
Czytaj więcej…
 
STO LAT DLA POLSKIEGO FIATA!
Wpisany przez Serocki   
czwartek, 28 listopada 2013

46 lat temu, 28 listopada 1967 rozpoczęto produkcje Polskiego Fiata 125p. Przez 24 lata wyprodukowano 1 445 699 egzemplarzy, w tym za granice trafiło ok 586 000.

Na zdjęciu Polski Fiat 125p o numerze nadwozia 000028 - najstarszy znany zachowany egzemplarzy. Znajduje się on w kolekcji Muzeum Motoryzacji W Warszawie oddziale Muzeum Techniki.

Fot. Muzeum Techniki
 
62 rocznica rozpoczęcia produkcji w Fabryce Samochodów Osobowych - podsumowanie
Wpisany przez Camaro   
poniedziałek, 11 listopada 2013


Kolejna ? tym razem 62 - rocznica za nami! Mimo, iż oficjalnie impreza zaczęła się dopiero o godzinie 13:00 to już sporo przed 12:00 pojawili się najbardziej zagorzali zwolennicy trzech liter :) . Ok. 13:30 spotkanie otworzyli przedstawiciele organizatorów czyli Stowarzyszenia FSOAUTOKLUB oraz Klubu Pracowników i Przyjaciół FSO. Niedługo później Pan Dyrektor Edward Pietrzak (Dyrektor Naczelny FSO w latach 1982-88) przekazał na ręce inżyniera Jerzego Jasiuka (wieloletniego Dyrektora Muzeum Techniki w Warszawie) list w którym to w imieniu swoim oraz Zarządu FSO S.A., wyraził podziękowania za wkład w popularyzację historii aut spod znaku FSO oraz za długą i owocną współpracę.

Czytaj więcej…
 
Stowarzyszenie FSOAUTOKLUB i Kronika Rajdów razem
Wpisany przez Camaro   
środa, 30 października 2013

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie FSOAUTOKLUB nawiązało oficjalną współpracę z coraz bardziej znanym portalem KronikaRajdow.pl  . Kronika Rajdów to historia rajdów w obiektywie - pierwszy w Polsce portal poświęcony zagadnieniu historii rajdów samochodowych w ujęciu fotograficznym. Pomysłodawcą i współautorem projektu jest Jakub Żołędowski, coraz bardziej znany fotograf w środowisku zabytkowej  motoryzacji.

Czytaj więcej…
 
62 rocznica rozpoczęcia produkcji w Fabryce Samochodów Osobowych - AKTUALIZACJA
Wpisany przez Camaro   
czwartek, 10 października 2013

Jak co roku Stowarzyszenie FSOAUTOKLUB oraz Klub Pracowników i Przyjaciół FSO pragną zaprosić wszystkich miłośników, entuzjastów, wielbicieli i sympatyków jedynie słusznej polskiej marki na spotkanie upamiętniające 62 rocznicę rozpoczęcia produkcji w Fabryce Samochodów Osobowych.

Czytaj więcej…
 
XXIV Ogólnopolski Zlot FSOAUTOKLUB Kozienice
Wpisany przez Serocki   
środa, 03 lipca 2013


Serdecznie zapraszamy na XXIV Ogólnopolski Zlot FSOAUTOKLUB, który odbędzie się w Kozienicach w dniach 02-04 sierpnia 2013 roku w ośrodku Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu.

Do dyspozycji mamy pokoje w pensjonacie oraz domki letniskowe. Ośrodek wypoczynkowy położony jest na skraju lasu nad jeziorem.
Więcej szczegółów na: zlot.fsoautoklub.pl
 
II miejsce w klasyfikacji zespołowej dla Stowarzyszenia FSOAUTOKLUB
Wpisany przez Camaro   
niedziela, 16 czerwca 2013
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w III Kryterium ?FELA? upamiętniającym Władysława Paszowskiego, niestrudzonego działacza sportu samochodowego Automobilklubu Polski, który był m.in. pomysłodawcą kultowego odcinka na ulicy Karowej, zgłoszony przez Stowarzyszenie FSOAUTOKLUB team rajdowy zajął II miejsce w klasyfikacji generalnej zespołów.
Czytaj więcej…
 
Program Jubileuszu światowych rekordów Polskiego Fiata 125p
Wpisany przez Camaro   
wtorek, 11 czerwca 2013


22 czerwca 2013 r.

Od godz. 10:00 otwarcie biura jubileuszu, rejestracja załóg uczestniczących w zlocie, recepcja hali widowiskowej GCKiS w Kobierzycach;

13:00 Otwarcie terenu wystawienniczego w hali GCKiS, ul. Bukowa, Kobierzyce;

14:00 Odsłonięcie pomnika światowych rekordów Polskiego Fiata, teren stacji benzynowej BP, autostrada A-4, zjazd Kąty Wrocławskie;

14:45 Przejazd do Kobierzyc;

15:15 Panel dyskusyjny z kierowcami rekordowego Fiata i konferencja prasowa;

16:30 Start próby ustanowienia Światowego Rekordu Guinessa, prelekcje;

17:30 Meta rekordu, uroczyste ogłoszenie wyniku;

Do godziny 20:00 Imprezy towarzyszące;

- prezentacje prototypowych pojazdów

- prelekcje z dziedziny historii motoryzacji, bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród najmłodszych,

- historia Rajdu Polski ? wspomnienia i pamiątki,

- Ballada o Fiacie i siedmiu wspaniałych ? film i wystawa,

- występy artystyczne,

Od godziny 20:00 spotkanie wieczorne zlotowiczów z udziałem sław polskiego sportu motorowego.

Więcej informacji na www.rekordfiata.org
 
Nagroda dla Stowarzyszenia FSOAUTOKLUB!
Wpisany przez Camaro   
wtorek, 14 maja 2013

Podczas III Targów Pojazdów Zabytkowych Auto Nostalgia 2013 Stowarzyszenie FSOAUTOKLUB zostało uhonorowane pierwszym miejscem w kategorii ?Najciekawsza Ekspozycja?. Tematem przewodnim stoiska była 35 rocznica rozpoczęcia produkcji samochodu Polonez. Zgromadziliśmy 18 aut reprezentujących wszystkie wersje nadwoziowe, w tym prototypy takie jak Polski i wersję van oraz dodatkowo pokazowy przekrój modelu Caro. Zwiedzający mieli także niezwykle rzadką okazję porównać wersję trzydrzwiową oraz coupe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również replika B-grupowej rajdówki oraz Polonez Analog.

Nasze stoisko było pierwszym pod względem ilości aut oraz drugim co do wielkości na całych targach!

 
Autonostalgia 2013 już za 2 tygodnie!!!
Wpisany przez Camaro   
poniedziałek, 29 kwietnia 2013


Już za 2 tygodnie (11-12 maja) rozpocznie się ogólnopolska wystawa klasycznej motoryzacji Autonostalgia. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspomnianej imprezie, a w szczególności do odwiedzenia stoiska Stowarzyszenia FSOAUTOKLUB. Tegorocznym tematem wiodącym będzie 35 rocznica rozpoczęcia produkcji samochodu Polonez. Na naszym stoisku będzie można zobaczyć pełen przekrój odmian nadwoziowych. Planujemy też kilka niespodzianek ? ZAPRASZAMY!

Wszelkie informacje dot. wystawy można znaleźć na stronie: www.autonostalgia.org

 
XI Rocznicowy Zlot!!!
Wpisany przez Serocki   
sobota, 30 marca 2013
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 8